ROEL COFFEE
HYRJE HISTORIKU
PARTNERET MAGAZINE EVENTE WINE SHOP KONTAKT EN
VILA ALEHANDRO 1941

Njeriu jeton në 107 'vetëm duke pirë verë të kuqe'

Një spanjoll 107-vjeçar i vdekur kohët e fundit, ia atribuoi jetën e tij të gjatë duke pirë katër shishe verë çdo ditë dhe kurrë nuk pinte ujë.

Antonio Docampo García, i cili vdiq javën e kaluar në Vigo, Spanje veriperëndimore, tha se ai vetëm pinte verë të kuqe në shtëpi.

Docampo do të pinte dy shishe verë të kuqe me drekën e tij dhe dy të tjera në darkë.

"Ai mund të pinte një litër e gjysmë në të njëjtën kohë", tha për La Voz de Galicia, djalin e tij, Miguel Docampo López.

"Kur ishim të dy në shtëpi, ne mund të merrnim 200 litra verë në muaj," shtoi ai. "Ai kurrë nuk pinte ujë."

 

 

 

<

 Copyright © 2023 | Cel:+355 69 20 97 447 | Email: info@alehandrogroup.al